Robbe G200 gyro

 

 

 

(Toto je z velké části přeložený originální návod)

 

G200 gyro od firmy Robbe je malé, levné piezogyro určené primárně pro stabilizaci vrtulky na modelech vrtulníků. Dá se však použít i na stabilizaci některých funkcí na letadle. Toto gyro bylo vyvinuto hlavně pro začátečníky, kteří praktikují vis a jednoduché létání. Není vhodné pro akrobatické létání a nemá dálkové ovládání citlivosti. Celkem dobře fungovalo v mikroheli.

Maximálních výkonů dosáhneme s vysoce rychlým servem pro řízení vrtulky. Je samozřejmě možno použít i obyčejné servo, avšak rychlejší servo znamená lepší stabilizační efekt. (Osobně mám vyzkoušeno S3001).

 

Instalace:

 

- gyro je nutné umístit na místo s nejmenšími vibracemi.

- doporučuje se použít přiložená oboustranná lepící páska pro upevnění gyra

- gyro je nutné instalovat ve správné poloze (viz návod)

 

Nastavení:

 

1. Servo vrtulky připojte přímo na přijímač. Knipl i trim nastavte do neutrální polohy. Udělejte značku na táhle k vrtulce, a naproti ní i na ocasní trubce.

2. Nyní zapojte gyro mezi přijímač a servo vrtulky.

3. Na gyru nastavte GAIN (zisk) na cca 50%.

4. Nyní pomocí trimru OFFSET nastavte polohu serva tak, aby dříve vytvořené značky na táhle i trubce byly proti sobě.

5. Pohněte vrtulníkem, a zkontrolujte, zda se gyro snaží řídit vrtulku proti probíhajícímu pohybu. Pokud ne, tak otočte gyro o 180° (na "záda").

 

Nyní je model připraven k letu. Pokud se po startu ocas vrtulníku rozkmitá ze strany na stranu, je zisk gyra přiliš vysoký. Pro nastavení opakujte body 3 a 4. Pokud je vrtulník v klidu, tak můžete trochu zvětšit citlivost. Opakujte zase body 3 a 4.

 

 


Back to Top

Aktualizace: 06. března 2005