Hornet II tuning

Zde je vidět několik tuningů od Duží Model. Jedná se o kovové držáky serva vrtulky, svorník domku vrtulky zároveň s držákem směrovky a kovové unašeče listů vrtulky s kuličkovými ložisky.

Výhodou kovového držáku vrtulky je, že stačí povolit šroubky a můžeme servo posunovat na trubce. Tím dosáhneme optimálního nastavení úhlu náběhu zadní vrtulky při zachování kolmosti páky na servu i páky řízení vrtulky. Servo lze také libovolně polohovat na trubce a není problém s lepením, respektive odlepováním.

 

Na tomto obrázku je vidět několik tuningů opět od Duží Model. Jedním jsou kovové držáky serva - netřeba serva lepit k podložce a také se zvýšila tuhost konstrukce. 

Druhým je hlavní ozubené kolo. Toto kolo je s vnitřním ozubením, může být proto velmi malé. Je taktéž vybaveno vylepšenou volnoběžkou (volnoběžka se časem "nezakusuje", má stále perfektní chod). Povolením jediného šroubku lze nastavovat zubovou vůli převodu. Avšak největší výhodou tohoto řešení je posun motoru z přední části vrtulníku do zadní. V přední části vrtulníku se tedy uvolnilo místo pro osazení prakticky jakýchkoliv pohonných akumulátorů a není problém dosáhnout správné polohy těžiště.

Třetím jednoduchým "tuningem" je držák kabiny. Původní uhlíkovou kulatinu jsem nahradil ocelovou strunou 0,8, provrtal skelet a prostrčil. Při havárii totiž uhlíková kulatina praskala, případně se ocelová z původního umístění odlepovala. V kabince je potřeba vyvrtat dírky, nastrčit na ocelovou strunu a z venku zajistit dvěma kousky plastové bužírky prosti sklouznutí kabinky ze struny.

 

Přepákování Bell-Hiller v kovovém provedení od Duží Modell.

Stránky výrobce Duží Model naleznete na www.duzi.cz 

 

V dolní části obrázku je vidět nová deska cykliky od MS Composit. Je osazena kuličkou, címž se snížily vůle v ovládání. 

V horní části je modrá kovová hlava od amerického výrobce. Přímo do hlavy se šroubují šroubky držáků listů, jsou použity jiné a tvrdší gumy tlumení hlavy. Výhodou je vyšší tuhost celé hlavy, listy mají menší tendenci se "rozjíždět" a tuhost se také podepsala na lepší odezvě v řízení při létání akrobacie.


Návrat na hlavní stránku

Aktualizace: 06. března 2005