Synergy

 

Vrtulník devadesátkové třídy od konstruktérů Todda Benneta a Jasona Krauze. Jde o velmi jednoduchou a robustní konstrukci, určenou pro akrobatické létání. Je dodáván jako kompletní stavebnice, ale bez rotorových listů. V několika ohledech se dost liší od vrtulníků jiných výrobců.

 

Vysoko umístěný motor posunuje těžiště blíže k rotoru, nádrž téměř pod hřídelí málo rozvažuje vrtulník při změně množství paliva za letu. Neobvyklé uchycení podvozkových noh do skeletu podle mne není moc dobré, spolu s použitým křehkým materiálem bude pravděpodobně lehce docházet k praskání podvozku.

 

Zpracování jednotlivých dílů kolísalo. Většina uzlů byla špičkově vyrobena, ale některé měly špatné rozměry, nebo byly dodány jiné díly.

 

Měl jsem možnost s tímto modelem několikrát létat. Model má extrémně dobré a rychlé reakce na kolektiv a je velmi obratný i v ostatních ohledech. Velmi dobře a pěkně se s ním létala akrobacie (už při prvním seznamovacím letu jsem bez obav zalétl výkruty asi 1,5 nad zemí), velice dobře drží stopu. Taktéž umí létat velice rychle. Na můj vkus je však i extrémně stabilní, a to až tak dalece, že jsem ztrácel pocit, že mám vrtulník "na páčkách", a to bylo pro mne velice nepříjemné.

 


Back to Top

Aktualizace: 09. září 2007